Wiadomość dotycząca forów

Po długim namyśle zamykamy fora BioWare z dniem 26 sierpnia 2016. Nadal będą funkcjonować fora gry Star Wars: The Old Republic. Publiczne fora serii Dragon Age i Mass Effect oraz starszych tytułów BioWare nie będą już jednak dostępne.

To nie była łatwa decyzja.

Gracze są dla nas ważni. Wasze uwagi, historie i miłość do naszych gier stanowią dla nas inspirację.

W przeszłości fora były jedynym sposobem, w jaki mogliśmy nawiązać z wami bezpośredni kontakt. Pozwalały naszym developerom rozmawiać z fanami i dawały graczom możliwość dyskutowania o naszych grach. Rozwój mediów społecznościowych i kultury geekowskiej sprawił jednak, że mamy teraz znacznie więcej kanałów komunikacji.

Dziś możemy podróżować po całym świecie, spotykając się z wami twarzą w twarz na imprezach takich jak PAX, SDCC czy nawet na naszym podwórku. Możemy dzielić się z wami historiami na gorąco i pokazywać wam naszą pracę od kuchni na portalach takich jak Facebook, Twitter czy Instagram.

Wy z kolei stworzyliście własne wspaniałe społeczności w miejscach takich jak Tumblr czy Reddit. Stworzyliście obszerne wiki i niezliczone, fantastyczne grafiki, teksty i cosplaye.

Tak powszechna dostępność różnorodnych materiałów sprawia, że nasi developerzy coraz więcej czasu spędzają na innych stronach, a coraz mniej na naszych forach. To nie było w porządku w stosunku do naszych fanów i graczy, którzy przychodzili na fora, żeby z nami porozmawiać.

Z ciężkim sercem podjęliśmy więc decyzję o zamknięciu naszych forów publicznych z dniem 26 sierpnia 2016. Część forów prywatnych będzie podtrzymywana i może zostać w przyszłości wykorzystana do zbierania komentarzy do wersji beta lub innych projektów specjalnych.

Wiemy, że fora publiczne zawierają dużo informacji, które moglibyście chcieć zachować, będą więc podtrzymywane w trybie tylko do odczytu do 25 października 2016. Po tym dniu znikną.

Żegnamy się z tym miejscem, ale nadal mocno stawiamy na kontakt ze społecznością – zawsze chętnie was wysłuchamy, podzielimy się z wami informacjami i pomożemy wam rozwiązać problemy. Będziemy nadal szukać okazji do interakcji, w sieci i na żywo, żeby wspólnie z wami cieszyć się naszą miłością do gier.